Kilka słów o lnie, fakty i mity:

Len jako roślina ma mnóstwo zastosowań i to w różnych dziedzinach. Jednak nas najbardziej interesuje tutaj branża odzieżowa, na tym się też skupimy.

Len to najbardziej survivalowa roślina uprawna a ubrania z tego materiału sprawdzą się w różnych sferach naszego życia począwszy od wyjścia do pracy a skończywszy na sportach czy różnego rodzaju survivalowych / bushcraftowych wycieczkach.

To jest jedno czy ty pójdziesz na spacer czy podbijać świat i trenować. Możesz też siedzieć w domu! Zawsze będzie rewelacja. O tym jaki len jest survivalowy gadam też na moim kanale. Chętnych zapraszam (Link na końcu)

- Ostatnio przetestowałem lniane ubranie też na siłowni i wiecie… Było ekstra! Bo jaki wybierzemy dla siebie styl decydujemy my sami a nie ktoś. Więc czego się wstydzimy, że będziemy wyglądać wieśniacko?  Nic bardziej mylnego!

To oryginalny i wyróżniający nas z tłumu styl. Ekskluzywny i prestiżowy materiał.

Retro ale z nowoczesnym krojem dzięki któremu prezentujemy się jak ludzie z klasą zawsze i wszędzie!

Trochę się pozmieniało od średniowiecza i nie należy myśleć liniowo. Len jest przede wszystkim praktyczny, cały czas modny, nie trzeba go prasować bo i tak się pogniecie. Jest oryginalny i podkreśla naszą niezależność.

Prasowanie które nam odpada to mnóstwo czasu który możemy wykorzystać na tysiąc innych sposobów. Kreatywniej lub jak to czasami też bywa… Nie spóźnimy się dzięki temu do pracy! ;)

 

Cz2. Właściwości lnu czyli nie tylko modnie ale i zdrowo!

Len jest materiałem szlachetnym, ekskluzywnym  ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Lniana komórka jest mocno zbliżona do naszych ludzkich komórek, działa dobroczynnie na nasz organizm.

- Jest antyalergiczny i antygrzybiczny

- Bakterie się w nim nie rozwijają

- Bardzo dobra przepuszczalność powietrza 

- Zmniejsza promieniowanie gamma

- Idealnie chroni przed promieniowaniem słonecznym

- Latem nie pocimy się tak jak w ubraniach bawełnianych lub „nie pocimy się wcale” jeśli by porównać len i odzież z syntetycznych materiałów.

- W zimie natomiast ubranie z lnu daje nam odczucie przyjemnego ciepła nie przesadzonego

- Bardzo higroskopijny, potrafi dużo wilgoci wchłonąć i dalej być suchy - mówi się że do 20% jego masy. To dlatego materiały lniane w odczuciu wydają się zawsze świeże.

- Już 10% dodatek tego materiału likwiduje elektrostatyczność. W naszych ubraniach znajduje się 100% lnu.

- Nosząc bieliznę, ubrania lniane oraz śpiąc w pościeli lnianej czujemy się lepiej, bardziej wypoczęci i poprawia się też nasze samopoczucie.

- Przechowywana żywność w lnianym worku nie psuje się tak szybko,  chleb w lnianym worku prędzej się zasuszy niż zapleśnieje.

- Tkaniny lniane są gładkie z naturalnym połyskiem, przyjemne w dotyku!

- Częste pranie dodaje mu uroku, len staje się bardziej gładki i miękki w dotyku

- Włókna lniane są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, wytrzymalsze niż bawełniane.

Lniany materiał z którego wytwarzamy ubrania jest bardzo przyjazny i osobisty. Utożsamia się z użytkownikiem , dopasowując się do jego sylwetki.

Wtedy to powstają charakterystyczne załamania, zgniecenia i tutaj nie jest to kwestia, że nie chce się nam prasować… Tak ma być! Bo len i tak postawi na swoim, taki już jest… a jest rewelacyjny i sprawdza się niemal w każdej części naszego życia !

 

Link do filmu o EDC – mówię tam jaki survivalowy jest lniany materiał.

à  https://www.youtube.com/watch?v=OPRYYcd-pWc