Orzechy do prania - 0,5kg

30,00 zł
Brutto Przesyłka 1-2 dni jeśli produkt jest na stanie . Do 14 dni jeżeli brak na stanie

Skorupki orzechów piorących 

Ilość
Dostępny

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Orzechy piorące

W pełni ekologiczny produkt. Orzechy do prania posiadają całą gamę zastosowań w gospodarstwie domowym. Skorupki z tego Azjatyckiego drzewa wykazują wysoką zawartość saponin. Uprawiane są przez Indyjskich rolników w regionach Himalajów gdzie nie używa się pestycydów czy sztucznych nawozów a uprawy są prawdziwie ekologiczne.

 Łupiny tego orzecha wykorzystujemy do prania ręcznego jak i w pralce, temperatura wody jest bez znaczenia.

-Jest to w 100% BIO środek do prania

-Wydajny – pół kilograma łupin orzechów wystarczy nam na bardzo długo.

-Delikatny dla tkanin

-Odpowiedni dla ludzi z chorobami skóry jak np. Łuszczyca

Ugotowany wyciąg z łupin tego orzecha posiada właściwości przeciwbakteryjne i nadaje się do pielęgnacji ciała, czyszczenia sprzętów w gospodarstwie domowym, czyszczenia biżuterii.

Takie łupina poradzą sobie z pielęgnacją zwierząt  a jeśli przygotujemy wyciąg z tych orzechów możemy pozbyć się uciążliwych pasożytów z mieszkania – grzyby, mszyce roślin pokojowych / balkonowych / ogrodowych bez działań ubocznych.

 

Pozytywy:

-Tańsze niż jakiekolwiek inne środki piorące chemiczne

-Brak zanieczyszczeń chemią, czyste ścieki i po zużyciu możemy wyrzucić skorupki na kompost gdyż są w pełni biodegradowalne.

- 1 KG orzechów wystarczy na rok użytkowania przy 4-osobowej rodzinie i praniu 2-3 razy w tygodniu!

- Skorupki starczają na ok. 4 prania zanim zejdzie cała saponina z łupiny.

 

W zestawie znajdują się:

- 0,5Kg Łupina orzecha piorącego „Sapindus Trifollatus“

- Worek lniany - To w nim będziemy przechowywać nasze orzechy

- Mały, lniany woreczek  (Do niego będziemy wrzucać łupinki orzechów, sami wybierzmy ile nam starczy łupin na nasze pranie)

 

 

Zachęcam do takich rozwiązań ponieważ jest to wygodne, nie zajmuje dużo miejsca, w pełni naturalne, starcza na bardzo długo a przy tym jest tanie i dobre!

 

Co można tymi orzechami jeszcze zdziałać? O tym mnóstwo informacji jest w Internecie, wystarczy wyszukać i poczytać, ja wypisałem najważniejsze ale na tym oczywiście się nie kończy.

Zobacz także